Najlepsze PRZEPISY
Najlepszych RESTAURACJI

Przełomowa książka kulinarna z nieznanymi historiami i sekretnymi przepisami najlepszych Restauracji! Aż 39 najlepszych festiwalowych Restauracji i życiorysów Restauratorów oraz prawie 100 tajnych dotąd przepisów i ponad 300 zdjęć na 250 stronach w twardej oprawie ze wstępem Macieja Nowaka.

Pierwsza taka publikacja o polskiej scenie restauracyjnej!

Pierwszy tak rozbudowany portret polskiego restauratorstwa! Pierwszy tak szeroki dostęp do sekretów flagowych dań najlepszych Restauracji!
“Najlepsze PRZEPISY Najlepszych RESTAURACJI” to wyjątkowe zaproszenie do zamkniętego dotąd świata. Książka odkrywa przed czytelnikiem kulinarne tajemnice najlepszych polskich Restauracji i prowadzi go za zamknięte dla publiczności drzwi Kuchni. W tej wyjątkowej i pięknie wydanej książce Szefowie Kuchni nie tylko pokazują swoją pracę, ale też dzielą się niepublikowanymi dotąd przepisami na swoje najlepsze flagowe dania. Restauratorzy natomiast zdradzają swoje historie oraz sposoby i tajemnice gościnności, która przynosi sukces i sławę ich Restauracjom. “Najlepsze PRZEPISY Najlepszych RESTAURACJI” to:
  • Szansa na poznanie przepisów i wprowadzenie domowej kuchni restauracyjnej jakości!
  • Przepisy na gwiazdorskie dania z najlepszych Restauracji!
  • Przełomowe biografie Restauratorów i wyjątkowy reportaż zza zamkniętych drzwi Kuchni!
  • 39 Restauracji, prawie 100 przepisów, 300 pięknych zdjęć i aż 250 stron w twardej oprawie.
  • Piękny wstęp Macieja Nowaka o rozkwicie polskiej sceny restauracyjnej!
  • Premierowe, kolekcjonerskie wydanie!
Specjalna cena świąteczna: tylko 39zł!
ALEKSANDER BARON (SOLEC 44)
Prowadzenie Restauracji wymaga absolutnego poświęcenia, często nawet rezygnacji z codzienności. Największą sztuką jest to, żeby w nowe miejsce zainwestować całego siebie. Później znaleźć umiejętność równowagi – mieć moment na życie, związek, obcowanie z kulturą i wakacje. Moja partnerka Kasia powiedziała kiedyś, że ludzie, którzy przychodzą do Restauracji, nie kupują jedzenia, tylko czas. Ten odpowiednio spędzony czas musi wynikać z naszej dobrej energii i chęci do życia. Swoim jedzeniem chcę przywoływać dzieciństwo, odrywać w moment zapomnienia, podbijać atmosferę randki i przełamywać kulturowe przyzwyczajenia. Jedynym warunkiem u odbiorcy jest otwarta głowa. Odwiedzają nas różni Goście. Są wśród nich wieloletni sąsiedzi, ale także ludzie, którzy są w okolicy na chwilę, jednak mówią, że nie mogliby wyjechać spokojnie z Warszawy gdyby tutaj nie zajrzeli. Od początku chciałem zbudować nieformalne miejsce, bez białych obrusów, bez napięcia, żeby każdy znalazł tutaj siebie.
DANIEL PAWEŁEK (BRASSERIE WARSZAWSKA)
Chciałem, aby powstała tu Restauracja pokazująca jakby wszystko mogło wyglądać, gdy nie było w Polsce wojny i komunizmu. Wyobrażałem sobie co by się stało, gdybyśmy mieli taką brasserię, która przetrwała to wszystko. Brasserie Warszawska jest naszą drugą Restauracją. Było kilka powodów, dla których powstała. Posiadanie dobrej kadry stwarza pokusę, by zrobić kolejne miejsce. Zatrudniając managerów oraz kelnerów, od razu rysuję dla nich ścieżkę kariery i aby mogła ona funkcjonować, potrzebna jest więcej niż jedna Restauracja. Kolejnym powodem, dla którego istnieje Brasserie Warszawska jest sama adrenalina związana z otwieraniem nowych miejsc.
BARTŁOMIEJ PŁÓCIENNIAK (TWÓJ KUCHARZ)
Produkty, z których korzystamy są w pełni organiczne. Pomidory malinowe które kupuję na rynku mają skazy i przebarwienia, ponieważ niczym ich nie pryskano. Są perfekcyjne, dlatego że nie są perfekcyjne. Podobnie jak moje gotowanie – prawda jest tym, czego w nim najbardziej szukam.

W pracy Szefa Kuchni ważna jest dla mnie wyobraźnia smaku. Tworząc swoje dania często układam je w smakowe koło: pierwszy produkt komponuje się drugim, drugi z trzecim, trzeci z czwartym, a idealnie jest, kiedy ten ostatni pasuje do pierwszego i zamyka się dzięki temu koło. A na koniec dobierasz jeszcze wino. Jako właściciel Restauracji, Szef Kuchni i jednocześnie Sommelier, co też jest dosyć niecodzienne, przywiązuję ogromną wagę do wina i jego miejsca w daniach.